Jak przekształcić zwykłe kasztany w wyjątkowe ozdoby?

🍁 Kasztany to wspaniałe małe skarby natury, które możemy wykorzystać do stworzenia oryginalnych dekoracji na jesienne wieczory lub kreatywną zabawę z dziećmi.

🍁 Można z nich wyczarować fantastyczne dekoracje i gadżety do zabawy, często niewielkim kosztem. Angażując do tego dzieci dajemy im pole do rozwijania ich twórczości i kreatywności. 

Więc jeśli u Was (tak jak u mnie) zalega pudło tych jesiennych skarbów... to do dzieła! 💥KROK 1: Zbieraj kasztany w odpowiednim momencie
Aby stworzyć najlepsze ozdoby z kasztanów, musimy pamiętać o tym, że kluczem do sukcesu jest zbieranie ich we właściwym momencie. Kasztany powinny być już dojrzałe, ale nie przesuszone. Idealne do dekoracji będą te mniej więcej średniego rozmiaru, bez widocznych uszkodzeń. Możesz poszukać ich w pobliskich parkach lub leśnych alejkach. 

KROK 2: Kreatywna obróbka kasztanów
To tutaj możesz pokazać całą swoją wyobraźnię!
Możesz pomalować kasztany farbkami, używając różnych kolorów, aby dodać im charakteru. Możesz również wykorzystać brokat lub klej do ozdobienia ich połyskującymi cekinami czy kolorowymi piórkami.
Jeśli lubisz rękodzieło, możesz spróbować przewlec kasztany na nitki i stworzyć z nich oryginalną girlandę – świetną dekorację na przyjęcie lub świąteczne drzewko!


Przygotuj się na mnóstwo kreatywnej zabawy i zapewniam Cię, że efekty będą zachwycające! 

🦔 My zdecydowaliśmy się na urocze jeżyki 🦔
Dzięki swojej naturalnej formie, kasztany świetnie nadają się do tworzenia postaci i zwierzątek!
Fantazja tu nie ma granic, a każda figurka jest inna i niepowtarzalna. 

Mieliśmy pod ręką wodoodporne markery, które sprawdziły się w tym celu idealnie! 

Od ręki powstały dwa małe jeżyki z białymi igiełkami (szybko znalazły nowych właścicieli 🥰), ale jest też wersja glamour ze złotymi i srebrnymi igiełkami, Pan doczekał się nawet kapelusza 😂

I tak sobie myślałam, że można by tak godzinami wymyślać nowe postacie...


Podsumowując: ozdoby z kasztanów to wspaniała i niedroga forma dekoracji, którą możesz samodzielnie wykonać, świetnie się przy tym bawiąc.

A markery, których użyłam do malowania igiełek naszym jeżykom znajdziecie tutaj: MARKERY